Opdrættere

Herunder finder du opdrættere af racen, og som er medlem af Dansk Terrier Klub:


Cilvisund's
Langesund 6
6000 Kolding
Kontakt: Annelise Hanberg
76319319 / 20837777

E-mail: westies@cilvisund.dk
Hjemmeside: www.cilvisund.dk

Ehlert
7100 Vejle
Kontakt: Mathilde Zederkof
22647859 / 

E-mail: mathildezederkof@hotmail.com
Hjemmeside: www.fotoskofus.dk

Fjodor
Cementstøbervej 2, Jels
6630 Rødding
Kontakt: Janne Jensen
29822100 / 

E-mail: janne@bjeff.dk
Hjemmeside: www.kennel-fjodor.dk

Kig forbi vores hjemmeside, og hils på vores skønne hunde

Kennel Arnitlund's
Sydvejen 1
Over Jerstal 6500 Vojens
Kontakt: Ursula Nielsen
74 54 72 65 / 26247265

E-mail: kennelarnitlunds@msn.com
Hjemmeside: www.kennel-arnitlund.dk 

Besøg vores hjemmeside og se vores dejlige westier.

Kennel Chocan
Vædebrovej 4
8660 Skanderborg
Kontakt: Dorte Wilke Juhl
61704332 / 61704332

E-mail: voreshunde@hotmail.com
Hjemmeside: www.chocanwestie.dk

La-Gry`s
Guldbjergvej 8
8270 Højbjerg
Kontakt: Peter Nielsen
86148676 / 20948676

E-mail: westie@westie-la-gry.dk
Hjemmeside: www.westie-la-gry.dk

Nyvangshus
3400 Hillerød
Kontakt: Jane Larsen
 31242979

E-mail: Nyvangshus@gmail.com

Hjemmeside: www.Nyvangshus.dk

Kennel Nyvangshus er også på Facebook :)

Pixie Westie White
Tromsøvej 5
8200 Aarhus N
Kontakt: Lene Gammelgaard
86103052



Snedronningen
Møllebrovej 17A Gudumlund
9280 Storvorde
Kontakt: Charlotte Adamczyk Pedersen
98382524 / 

E-mail: westie@snedronningen.dk
Hjemmeside: www.snedronningen.dk

Vogellein
Trehøjevej 4
8883 Gjern
Kontakt: Mary-Anne Vogel
54943004 / 23621268

E-mail: Vogellein@mail.tele.dk
Hjemmeside: Vogellein.dk

Nu med opdrætteruddannelsen

Weltstar's
Thyrasvej 73
4173 Fjenneslev
Kontakt: Edda Thorsteinsson
58243020 / 21225014

E-mail: weltstar@mail.dk
Hjemmeside: www.weltstar.dk




Hvalpelisten.dk

Hvalpelisten.dk ejes af Dansk Terrier Klub.

Her kan du let komme i kontakt med opdrættere af West Highland White Terrier, samt få en oversigt over aktuelle hvalpekuld.